Aktualności

Flipper wprawia w ruch

23/05/2017
I znów oprawą graficzną naszej promocji gospodarczej zainteresował się światek flipperowy. Wzmianka o naszym mieście ukazała się na łamach Pinball News, największego ogólnoświatowego portalu flipperowego http://www.pinballnews.com/shows/mpff2017/index.html. Któż spodziewał się takiego sympatycznego przyjęcia naszego pomysłu. Bardzo dziękujemy i różnież odwzajemniamy się promocją!
 
Nasz zaprzyjaźniony klub Printimus Pinball, przy ul. Bernardyńskiej 1 w Bytomiu zaprasza miłośników flipperów na cykliczny turniej Polskiego Stowarzyszenia Flipperowego: PSF CUP 2017. https://www.facebook.com/PrintimusPinballPoza turniejem głównym rozgrywanym na 20 flipperach zostanie zorganizowany również turniej classic (na starych flipperach) oraz na kilku maszynach rywalizacja o rekordowe wyniki. A do tego zawody w klasyczną grę wideo. W sumie do dyspozycji graczy będzie około 35 flipperów.
 
Flipper (ang. pinball) to elektromechaniczna maszyna do gier zręcznościowych, niewydającą żadnych nagród pieniężnych czy rzeczowych, a więc niehazardowa. Wygrać można tylko przedłużenie gry lub grę dodatkową. W największym skrócie polega ona na trafianiu metalową kulką przy pomocy specjalnych łapek w rozmaite cele rozmieszczone na polu gry. Historia flipperów zaczęła się na dobre na początku XX wieku, ale korzenie się o wiele starsze. Maszyny te przeżywają ostatnio WIELKI RENESANS tak w Polsce, jak i na świecie, o czym świadczy liczba producentów, imprez (turniejów i targów) oraz stałych miejsc z flipperami jak nasz zaprzyjaźniony klub. Dla chorzowian chętnych do wzięcia udziału w najbliższym turnieju 27.05 przygotowana została stawka promocyjna - 45 zł. W cenie uczestnictwo w zawodach głównych oraz nielimitowane granie rekreacyjne (pozaturnejowe).