Aktualności

Duża inwestycja Amber Glass na finiszu

26/05/2017

Członek Chorzowskiej Rady Gospodarczej - Amber-Glass Sp. z o.o.- kończy właśnie rozpoczętą blisko rok temu inwestycję, która w znacznym stopniu poszerzy ofertę firmy i umożliwi szybką realizację zamówień. Przy ul. Nowej powstała nowoczesna hala z najnowocześniejszą technologią hartowania i obróbki szkła płaskiego. Daje to firmie szerokie perspektywy rozwoju, ponieważ pozwala wykonywać procesy technologiczne, które dotychczas musiała zlecać u zewnętrznych kooperantów. Koszt całej inwestycji to ponad 11 mln zł, z czego ponad 2,8 mln zł udało się pozyckać z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Tego typu inwestycje są godne promowania przez miasto. Ciesząca się bardzo dobrą opinią firma rodzinna, uchodząca za rzetelnego pracodawcę, zwiększa zatrudnienie, wykupuje od miasta tereny inwestycyjne i rozwija infrastrukturę, co wiąże się z wyższymi podatkami z tytułu posiadanych nieruchomości. 

Oficjalne otwarcie nowej instalacji planowane jest na koniec czerwca i wtedy też zakład ruszy pełną parą. Właściciele zapowiadają, że ta inwestycja to nie jest ich ostatnie słowo. Spólka na cele inwestycyjne zakupiła grunty o powierzchni 16 085 m2. Zaplanowane kolejne etapy rozbudowy zakładu pozwolą na ugruntowanie dobrej pozycji firmy na rynku szkła budowlanego w Polsce. Dla Chorzowa jest to szansa na metamorfozę tej części miasta z zapomnianych terenów poprzemysłowych w teren nowoczesnej produkcji.